sobota, 30 października 2010

paranoja

Po kilku rozmowach z koleżankami przekonałam się, że to prawda.
Dziecko zapisać należy do żłobka na ROK wcześniej!!!
Co to oznacza w praktyce? Jeśli po porodzie urlopu macierzyńskiego i zaległego wypoczynkowego starczy ma na ok. 6 miesięcy, to zapisywaćdziecko to żłobka należy w 3 miesiącu ciąży!!! Oczywiśćie jest o trudne do wykonania, albowiem płodom nie przyznają PESELi, a to warunek nieodzowny.
Reasumując polityka prorodzinna państwa to poza becikowym:
Dziecko do żłobka najwcześniej w wieku 1 roku-> brak opłat za żłobek przez ten czas
Któreś z rodziców na wychowawczy na 6 miesięcy-> nie płaci podatków, rodzina ma mniej pieniędzy, kupuje mniej towarów-> państwo mniej zarabia na podatkach w ich cenach
Lub babcia niech już przejdzie na wcześniejszą emeryturę i się w nagrodę wnuczkiem zajmie-> zdrowa, energiczna 60 latka przechodzi na garnuszek państwa

Jakby nie było, ciągle mi się wydaje, że stworzenie większej ilości żłobków byłoby tańsze patrząc globalnie....
No i może osoby, które potrzebują 2 pensji i nie mają babć do opieki łątwiej decydowałyby się na dzieci....

A jak jest teraz- znam rodziny produkujące dzieci bez opamiętania, za każde jest becikowe. Dziecko następnie idzie do domu małego dziecka. Matka nie oddaje praw, bo przecież KOCHA to swoje 11-ste dziecko, a poza tym jest juz za chwilę w ciąży z następnym i na ma czasu na głupoty i łażenie po sądach.

1 komentarz:

Kliniczny pisze...

Zgadzam się z tym że to paranoja. Za każdym razem mnie to wkurzało w autobusie albo szpitalu. Na więcej niż 1 ( max 2 dzieci) nie stać nikogo normalnie pracującego. W Szwecji większość przeciętnych rodzin z przeciętnymi zarobkami ma trójkę zadbanych dzieci. Urlop rodzicielski trwa tu dłużej niż rok w pełnej stawce lub prawie dwa lata z pensją 80% i nie ma żadnych dyskryminacji z tego powodu.