poniedziałek, 24 grudnia 2012

Spokojnych Świąt!

Wczoraj dzwoniłam z życzeniami do kolegi z anestezjologii. Był na dyżurze. Będzie też jutro, w czwartek i w Nowy Rok....
A mój Oddział jest zamknięty  z okazji przerwy Świątecznej (kontrakt dawno wyrobiony, decyzja dyrektora), więc jestem na przymusowym urlopie (nie żebym narzekała)...

Dla mnie to był rok przełomowych decyzji. Zmiana specjalizacji, zmiana pracy i kupno mieszkania. Na razie bilans chyba na plus. Czasu ciągle na coś brakuje, ale nie pamiętam kiedy ostatnio stres zaciskał mi pętlę na żołądku. No i poznałam nowych świetnych ludzi. A głównie szefów.
Moja szefowa za szpitala jest... bardzo wyrozumiała. Wie, co to znaczy małe dziecko w domu (sama ma wnuki w wieku Nowego). Wie, że w trakcie specjalizacji trzeba robić staże ( jej dzieci są rezydentami). No i po prostu docenia to, że jestem i że mi się chce.
Mój szef z akademii jest....idealny. Nie tylko daje zadania, ale wcześniej motywację (pieniądze) oraz środki (możliwości szkoleń). I chociaż na razie uczę baaardzo nudnego przedmiotu, to wiem , że jest to przejściowe i ponadto robię to z przyjemnością, bo mnie szef o to poprosił! A to sztuka- tak pokierwaćpracownikiem, żeby z uśmiechem robił coś, czego nie lubi.
Moja szefowa z prywatnego gabinetu jest...ludzka. Ufa mi w sposób nie do opisania. Słucha moich sugestii i próśb. Inwestuje we mnie i traktuje jak partnera, a nie jak pracownika.

Nie wiem jak długo taka "szefowa idylla" będzie trwała. Ze swojej strony staram się nie nadwyrężać ich zaufania i trzymać poziom.

Mieszkanie się remontuje, a ja przy każdym rachunku tłumaczę Panu Mężowi, żeby przerzucił się na wykończeniówkę. Albo na stolarstwo na wymiar... Ale Pan Mąż, choć zdolny w wielu dziedzianach, jakoś przekonać się nie chce. Dzięki temu czekamy na rekrutacje, które mają się zacząć w nowym roku, a Nowy korzysta z tatowej opieki.  A taka jest o wiele fajniejsza od babciowej czy nianiowej, bo tato wiadomo....

Wszystkim czytaczom stałym i przygodnym życzę

Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

8 komentarzy:

zośka pisze...

I Tobie Młoda Lekarko:)

E. pisze...

Czyli podsumowanie wyszło jak najbardziej pozytywnie, oby kolejny rok był równie udany, baa że by przyniósł jeszcze więcej pozytywnych wrażeń :-)

W Boże Narodzenie czas niech miłość będzie w nas, niech pokój wokół panuje, a dobro nad złem króluje.

Wesołych Świąt!

erjota pisze...

Wesołych Świąt i spełniania się w pracy zawodowej :))

dzielny Franek pisze...

Spokojnych, rodzinnych i zdrowych Świat Wam zyczymy.
Na podsumowanie roku czas jeszcze będzie później.
Odpoczywajcie:)

Ewa pisze...

dzięki tym decyzjom masz święta dla siebie i rodziny :)))
A ja Ci zazdroszczę :))
i udanych świąt

medyczka.mylog.pl pisze...

Rok udany, niech ten 2013 będzie podobny, albo i lepszy :) Najlepszego Młoda Lekarko :)

Marianna_M pisze...

Nie wiedziałam, że lekarze też blogi piszą. Miło mi, że mogę tu zaglądać i poznać życie lekarza :) Pozdrawiam serdecznie!

Niania Dzidzia pisze...

Wszystkiego najlepszego dla Młodej Lekarki. To wspaniałe,że piszesz o bardzo trudnych sprawach z zaangażowaniem i dobrymi emocjami.Jesli pozwolisz będę tu zaglądać .